Zita Frydrychová by v Londýně ráda posunula nejlepší umístění českých trampolínistů

Dvacetiletá sportovkyně z Liberce je teprve třetí českou trampolínistkou, která bude startovat pod pěti kruhy. O účasti na olympiádě mluví jako o splněném snu, ale přesto pomýšlí ještě výš a ráda by se probojovala do finále

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zita Frydrychová | Foto: Liberecký kraj

Cesta za olympiádou nebyla pro talentovanou libereckou trampolínistku vůbec jednoduchá. Na loňském mistrovství světa v Birminghamu sice obsadila skvělou dvanáctou příčku, ale přímý postup na olympijské hry jí o půl bodu unikl.

Šanci na reparát dostala Frydrychová v lednu přímo v dějišti her. Tam i přes souboj s vlastními nervy nakonec uspěla. „Normálně nejsem nervózní typ. Nicméně musím říci, že při druhé kvalifikaci v Londýně jsem pochopila, když někomu zdřevění nohy,“ vzpomíná Zita Frydrychová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zita Frydrychová o účasti na OH v Londýně

„Doufám, že když budu znovu v té stejné hale, tak už s nervozitou budu počítat a nic podobného se mi nestane,“ uvádí k londýnské hale Zita Frydrychová.

Teprve třetí česká trampolínostka na OH bude chtít v Londýně zkusit udělat lepší výsledek, než se povedl jejím kolegyním na předcházejících hrách. Dostat se do finále se ještě ani jedné nepovedlo.

Vrchol Zity Frydrychové by měl přijít za čtyři roky na OH v Brazílii. „Beru to tak, protože vrchol trampolínistů přichází kolem dvaceti pěti let, ale na olympiádě v Londýně chci udělat také co nejlepší výsledek,“ sděluje bojovně Frydrychová.

Obtížnost sestav české naděje je na tuzemské poměry neobvykle vysoká. „Ve světové špičce to zase tak vysoká obtížnost není. Na ‚rozřazovák‘ mám připravenou lehčí, i když pro mě je pořád mezi těžšími a ve finále bych šla tu nejtěžší, co umím,“ dodává Zita Frydrychová.

Čtvrtého srpna se ukáže, jestli se Zita Frydrychová proskáče do vysněného olympijského finále.

Šárka Sudová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme