Čeští tenisté postupují do čtvrtfinále Davis Cupu

Už po dvou hracích dnech si zajistili čeští tenisté postup do čtvrtfinále Davisova poháru. Po pátečních výhrách Tomáše Berdych a Radka Štěpánka ve dvouhrách, přidali společně třetí postupový bod ve čtyřhře.

Radek Štěpánek

Radek Štěpánek | Zdroj: ČTK

Štěpánek, Berdych - Darcis, Rochus - 7:6(0), 6:0, 6:3

Oba čeští tenisté posíleni úspěchem v pátečních dvouhrách vstoupili do utkání slibně, když využili hned první breakball a vedli už 5:3. Při podání Tomáše Berdych však výborně returnoval zejména Darcis a Belgičané odvrátili setball a srovnali stav. V tei breaku však Češi nedali soupeři šanci, vyhráli ho 7:0 a ujali se vedení 1:0 na sety.

Úspěch ve zkrácené hře první sady jako by se podepsal na psychice domácího páru. Zejména Olivier Rochus dělal spoustu chyb a česká dvojice toho dokázala bezezbytku využít. Nejprve sebrali servis právě belgické jedničce a po boji i Darcisovi. Celou sadu pak získali Štěpánek s Berdychem 6:0 a k postupu do dalších bojů schází uhrát jedinný set.

Dva rozhodující okamžiky zvládli Štěpánek s Berdychem ve třetí sadě. Nejprve ve čtvrté hře sebrali, i díky několika takřka exhibičním výměnám, servis Olivieru Rochusovi a v sedmé hře dokázali odvrátit při Štěpánkově podání dva breakbally soupeře. Třetí set nakonec získali Češi v poměru 6:3.

V nejkratší možné době tak rozhodli čeští tenisté o svém postupu do čtvrtfinále elitní skupiny Davis cupu. Belgičanům na jejich půdě nepovolili v úvodních dvouhrách, ani ve čtyřhře ani jediný set.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít