Rivalita zůstala, v bratislavské exhibici McEnroe porazil Lendla

Vůbec poprvé zažili tenisoví fanoušci na Slovensku zápas dvou světových jedniček stejné éry. V Bratislavě se v exhibičním zápase utkali dva muži, kteří bývali prvními hráči žebříčku a také velkými rivaly. V souboji Johna McEnroea s Ivanem Lendlem se z vítězství radoval o rok starší McEnroe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John McEnroe a Ivan Lendl před exhibicí v Bratislavě | Foto: Jaroslav Plašil

„Jako děcko jsem ho zažila. Bylo mi patnáct šestnáct. Už tehdy to byla veliká osobnost a byl zážitek se na něj dívat. Už tehdy byl dost známý,“ vzpomíná trenérka Monika Pírová na dávné setkání s Ivanem Lendlem.

Při tenisové exhibici měla na starosti sběrače míčků. Ani jim nemusela připomínat, jaké legendy do Bratislavy dorazily. „Mám to ulehčené, protože rodiče jsou zběhlí a doma o tom mluví týdny dopředu.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Bratislavskou exhibici dvou slavných tenistů navštívil i reportér ČRo Jaroslav Plašil

„Pro děti je to velký příklad a inspirace, aby se pustily do tréninku. Souboje Lendla s McEnroem byly silné. Šly až pod kůži,“ vybavuje si Miroslav Žufa, který do tenisového centra doprovodil své vnučky.

„Pamatuji, že jsem tu hrál jako mladý. Jsem tu víc než napůl doma,“ říkal Ivan Lendl. Jeho vztah ke Slovensku je dlouhodobě vřelý. Jsou ale i výjimky, kdy se přiklání spíš na českou stranu:

„Když hrajeme hokej nebo fotbal proti sobě, je to velká rivalita, ale když se Slovensko kvalifikovalo na fotbalové MS, tak mu Češi přáli. Ale v té kvalifikaci samozřejmě ne, to je normální,“ přiznává Ivan Lendl, který měl podle síly potlesku přece jen větší podporu v hledišti než John McEnroe.

Exhibice dvou bývalých světových jedniček zaplnila bratislavskou halu | Foto: Jaroslav Plašil

Od McEnroea se zase čekaly větší emoce i zlomené rakety. „Byly chvíle, kdy mi jako aktivnímu hráči podobné kousky pomohly, jindy zase ne. Ale zatímco dříve jsem za zničení rakety a různé výstupy dostával pokuty, teď dostávám pokuty, když to nedělám, časy se změnily,“ připomněl pětapadesátiletý Američan.

Rivalita mezi oběma hráči ale zůstala. „Už jsem se obával, že si spolu nezahrajeme, ale potkáváme se na veteránských akcích na exhibicích. Rivalita je pořád velká. Ivan je možná trochu větší osobnost, má tvrdší ránu. Já se musím spoléhat spíš na cit pro hru a zdravý zápal,“ dodal vítěz exhibice McEnroe.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme