Štěpánek si zahraje semifinále, Hradecká dokonce finále

Podruhé v sezoně si český tenista Radek Štěpánek zahraje na okruhu ATP semifinále. Lucie Hradecká porazila Italku Erraniovou a postoupila do svého čtvrtého finále na okruhu WTA v kariéře. Titul mohou ve čtyřhře vybojovat i Záhlavová-Strýcová s Benešovou.

Aktuálně 67. hráč světového žebříčku Štěpánek si ve čtvrtfinále na antuce v Mnichově poradil s domácím Philippem Kohlschreiberem 6:4 a 6:0 a přerušil tak sérii osmi turnajů, na kterých nedokázal projít přes druhé kolo.

V pavouku se takto daleko dostal dvaatřicetiletý daviscupový reprezentant naposledy v lednu v australském Brisbane. O premiérové letošní finále se utká s Nikolajem Davyděnkem z Ruska, který porazil Marina Čiliče z Chorvatska 7:5 a 6:3.

Barcelona Češkám zaslíbená

První titul v kariéře se bude snažit na čtvrtý pokus vybojovat Lucie Hradecká. V katalánské metropoli ji v postupu do finále nezastavila ani Italka Sara Erraniová, kterou česká tenistka porazila ve dvou setech 6:1 a 7:5.

Pátou nasazenou hráčkou vyprovodila Hradecká z kurtu za hodinu a 21 minut. Její finálovou soupeřkou bude Italka Vinciová, která loni hrála v Barceloně finále a rok předtím získala titul.

Pětadvacetiletá Hradecká navázala na finálové účasti z turnajů ve Štrasburku, Istanbulu a Bad Gasteinu, kde však nezískala ani set. Aktuálně šestašedesátá hráčka pořadí WTA už po postupu do semifinále měla jistotu, že ve světovém žebříčku překoná své maximum, kterým je 56. místo z července 2009.

O prvenství si v Barceloně zahrají také její spoluhráčky z fedcupové reprezentace Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová. V semifinále čtyřhry vyprovodily tchajwansko-americký pár Chang Kai-chen, Jill Craybasová dvakrát 6:3.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít