Tenisoví fanoušci jsou vděčnější, než ti fotbaloví

Utratí klidně velkou část výplaty, a urazí i stovky kilometrů. Jen aby viděli pár tenistů, kteří vydělávají třeba i stokrát víc peněz. Pro někoho jsou to nadšenci, pro jiné blázni. Řeč je o fanoušcích, kteří dorazili do Rumunska povzbudit daviscupové reprezentanty, a také díky nim vedou čeští tenisté v Bukurešti v boji o záchranu v elitní skupině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V době nástupu obou týmů bylo hlediště skoro prázdné | Foto: Jaroslav Plašil

Jen co při slavnostním představení obou týmů dozněly státní hymny, vlažně přivítali diváci v hledišti nastupující tenisty. Na sedačkách v té době sedělo jen několik desítek školáků a opravdu jen pár čestných hostů.

Jaká změna v porovnání s kulisou, která doprovázela barážové utkání zhruba od poloviny úvodního setu prvního duelu. To když později, ale přece, dorazila skupinka českých fanoušků z Prostějova, a doplnila tak méně početné ostrůvky z Ústí nad Orlicí či Dačic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vycestovat na Davis Cup do Rumunska není pro české fanoušky problém

,,Hrozný provoz, na křižovatkách to stálo," vysvětloval zpoždění českých fanoušků jeden z nich Libor. A o co hlasitěji pak spolu s dalšími povzbuzoval, o to lépe Radek Štěpánek v zahajovacím utkání hrál, chtělo by se dodat.

,,Vždy za námi stojí, je radost pro ně hrát. Podpora nás žene k lepším výkonům,"říká Radek Štěpánek, kterému fanoušci posílali povolený doping s obdobnou intenzitou, jako pak v dalším zápase Tomáši Berdychovi.

A žebříčkově nejlepší český tenista to mohl ocenit hlavně v závěru, kdy ho chytaly křeče do nohou, a kdy potřeboval v tie-breaku nutně zvítězit, tak aby už trápení dále neprotahoval. ,,Díky fanouškům ten zápas vítězně dohrál. Za to jim chci poděkovat," nezapomněl kapitán Jaroslav Navrátil.

České fanoušky zdržela dopravní zácpa v Bukurešti, to podstatné ale stihli (na lavičce nehrající kapitán Jaroslav Navrátil) | Foto: Jaroslav Plašil

,,Jezdíme na všechny zápasy," doplněje fanoušek Libor. A funguje to vzájemně. Zatímco lidé v ochozech mají rádi tenisty, oni zase naoplátku oceňují je. Takže kolikrát přijedou, reprezentují
a, pokud to jde, i vyhrají, i když jim třeba tělo signalizuje, že by bylo možná lepší dát si přestávku.

,,Mluvil jsem pár dní zpátky s klukama a říkal jsem jim, že se asi necítím tak ideálně, jak bych chtěl. Ale pocit, že chci hrát a pomoci elitní skupinu vybojovat, byl silnější," vysvětluje Tomáš Berdych, a to je zřejmě právě to, proč mají fanoušci tenisty rádi.

Vidí a vědí, že chtějí hrát za národní tým za každé situace. Vzpomínáte na letošní šokující porážku daviscupových reprezentantů v prvním kole s Kazachy, a následnou reakci veřejnosti? Pak si to srovnejte s tím, co se dělo po nedávném fiasku českých fotbalistů v přípravném duelu v Norsku.

Způsob, jakým lidé obecně na oba výsledky reagovali, byl totiž naprosto rozdílný.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme