Tenista Lukáš Rosol vyřadil osmého hráče světa Melzera

Tenista Lukáš Rosol se postaral o velké překvapení na Roland Garros. Český tenista, který postoupil do hlavní soutěže z kvalifikace, vyřadil ve druhém kole světovou osmičku Rakušana Jürgena Melzera. Rosol zvítězil v pěti setech 6:7, 6:4, 4:6, 7:6 a 6:4. Jeho dalším soupeřem bude Argentinec Juan Ignacio Chela.

Kurt číslo 2, na kterém se českým tenistům příliš nedaří

Kurt číslo 2, na kterém se českým tenistům příliš nedaří | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Rosol prohrál první set v tie-breaku, poté se mu podařilo vyrovnat. Ve třetím setu byl opět lepší Melzer a vedl i v tom čtvrtém už 4:1. Rosol ale díky nátlakové hře dovedl sadu do tie-breaku a vynutil si pátý set.

"To je můj styl hry. Nechci čekat na chyby soupeře, chci ho přinutit k chybám sám. Prohrával jsem ve čtvrtém setu už 1:4, vypadalo to špatně, ale pořád jsem věřil, že se to dá zvrátit. Na konci jsem měl ještě dost sil," popsal svůj styl hry Rosol, který v Pařiži zachraňuje čest českého mužského tenisu.

00:00 / 00:00

Lukáš Rosol po výhře nad Melzerem ve 2. kole Roland Garros

V pátém setu to byl tentokrát Rosol, kdo vedl už 4:1, ale Melzer dokázal srovnat na 4:4. Poté si Rosol vyhrál svůj servis a následně i ten Melzerův a mohl slavit životní úspěch.