Mistryní světa v obřím slalomu je Francouzka Worleyová

Francouzská lyžařka Tessa Worleyová udržela vedení po prvním kole a získala zlatou medaili na mistrovství světa. Stříbro zbylo na obhájkyni prvenství, Slovinku Tinu Mazeovou, a bronz patří Rakušance Anne Fenningerové. Z českých závodnic se do cíle dostaly 37. Šárka Záhrobská a Martina Dubovská na 39. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tessa Worleyová v obřím slalomu na MS ve Schladmingu | Zdroj: Reuters

O titulu se rozhodovalo mezi čtyřmi nejlepšími ženami po prvním kole. Obhájkyně titulu Tina Mazeová překonávala na mezičasech všechny soupeřky, v polovině trati ze svého náskoku drobně ztratila, ale závěrečnou prudkou pasáž zvládla v naprosto fenomenálním čase a na první místo se dostala o téměř sekundu a čtvrt před Švédku Hansdotterovou.

Jak skvělý slalom předvedla Mazeová v dolní pasáži, se ukázalo hned vzápětí. Rakušanka Fenningerová jela skvěle, před posledním úsekem měla náskok více než půl sekundy, ale v cíli byla o 6 setin pomalejší, přestože neudělala žádnou výraznější chybu.

Další Rakušance Zettelové se tolik nevedlo a skončila čtvrtá a po ní jela už jen třiadvacetiletá Worleyová. Ta vystartovala, jako kdyby sama musela mazat náskok a v polovině trati si na Mazeovou vypracovala náskok skoro sekundu a půl. Nakonec i ona na závěrečném úseku ztratila, přesto zvítězila s bezpečným, více než sekundovým náskokem.

Vítězství Worleyové není žádným velkým překvapením. Přestože v této sezoně zatím nezískala ani jeden titul, má hned tři třetí místa a jedno čtvrté. Titul ve Schladmingu je už jejím druhým zlatem ze světových šampionátů, to první záskala před dvěma lety v týmovém závodě.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme