Na velkém můstku se na MS představí všichni čtyři čeští skokani

Kvalifikaci skokanů na lyžích na závod na velkém můstku na mistrovství světa v Itálii zdvádla celá čtveřice českých reprezentantů - Jakub Janda, Lukáš Hlava i Roman Koudelka doplnili jistého účastníka čtvrtečního klání Jana Maturu. Nejvíce bodů získal Rakušan Wolfgang Loitzl, který doletěl na značku ve vzdálenosti 125 metru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skoky na lyžích jsou na meteorologii velmi závislé | Foto: Morgan Goodwin

Ze svěřenců reprezentačního trenéra Davida Jiroutka doletěl v kvalifikaci nejdále Lukáš Hlava, který na můstku v Predazzu předvedl skok dlouhý 117 metrů, což mu zajistilo 15. místo.

Na postup do hlavního závodu stačilo třiadvacetiletému Koudelkovi 115 metrů. Janda sice skočil ještě o metr méně, ale i tak se na velkém můstku v Itálii představí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skokan na lyžích Jan Matura byl po kvalifikaci na velký můstek v Predazzu na MS spokojený

Ve skupině předem kvalifikovaných skokanů přistál Matura, osmý muž průběžného pořadí SP a dvanáctý ze středního můstku na šampionátu, ve vzdálenosti 123,5 metru.

„Na tenhle můstek si poměrně věřím. Mám ho rád. Základ je položenej, teď se uvidí, jak se vydaří pak ty detaily- jak udržím nájezdové postavení, z toho pak vychází přesnost odrazu, záleží taky, jak foukne vítr kvůli odpočtu a jaký body od rozhodčích dostanu za telemark,“ říká před hlavním závodem na velkém můstku Jan Matura.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme