Skikrosař Kraus se po téměř dvou letech dostal v závodě SP na stupně vítězů

Skikrosař Tomáš Kraus obsadil v závodu Světového poháru ve francouzském Les Contamines třetí místo. Na stupních vítězů se tak objevil po skoro dvou letech. Triumfoval Švýcar Fiva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojený Tomáš Kraus po vítězství ve Špindlerově Mlýně | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Kraus neměl v posledních dvou sezonách žádné dobré výsledky, ale teď se ikona skikrosu opět ukazuje ve finálových jízdách. Před pár týdny v italském Innichenu dojel poslední ve finále, tedy čtvrtý, protože na trati chyboval. „Ukazuje to formu, kterou mám. Měl jsem velmi dobré starty, ale nakonec to nevyšlo,“ liboval si Kraus. „Je to dobrý pocit. Jedna věc je závodit a druhá věc je držet se na špici, a to druhé mě hodně těší.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Moderátor Sportžurnálu Filip Šedivý mluvil se skikrosařem Tomášem Krausem

Teď se Kraus dostal v závěrečné jízdě do vedení, ale nakonec zdolal jen Francouze Midola. „Těžko spekulovat, co z toho mohlo být, kluci se přede mnou trochu strkali, tak jsem uvažoval, co z toho vypadne. Mohlo to vylézt druhé, první místo, ale kluci od začátku dne jezdili výborně.“ Osmatřicetiletý dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru i tak získal nejlepší umístění za poslední dva roky.

Závod SP ve skikrosu v Les Contamines (Francie):
Muži: 1. Fiva (Švýc.), 2. Flišar (Slovin.), 3. Kraus (ČR), 4. Midol (Fr.).
Průběžné pořadí SP (po 5 ze 14 závodů): 1. Fiva 344 b., 2. Niederer (Švýc.) 313, 3. Leman (Kan.) 245, ...5. Kraus 177.

Ženy: 1. Limbacherová (Rak.), 2. Holmlundová (Švéd.), 3. Smithová (Švýc.), 4. Bergerová-Sabbatelová (Fr.), ...19. Kučerová, 26. Chárová (obě ČR).
Průběžné pořadí SP (po 5 ze 14 závodů): 1. Smithová 396, 2. Holmlundová 245, 3. Limbacherová 238, ...31. Kučerová 15, 35. Chárová 9.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme