Skikrosař Kraus skončil v Blue Mountain šestý

Skikrosař Tomáš Kraus skončil šestý v závodu Světového poháru v kanadském Blue Mountain. Pro českého reprezentanta to je druhý nejlepší výsledek sezóny po dvou pátých místech. Závod vyhrál domácí Brady Leman.

Skikrosař Tomáš Kraus

Skikrosař Tomáš Kraus | Foto: Jan Vančura

Tomáš Kraus postoupil z patnáctého místa v kvalifikaci a ve své osmifinálové jízdě dojel druhý. Stejně dopadl i ve čtvrtfinále, kde prohrál pouze s Kanaďanem Christopherem Delboskem. Na čerstvéh vítěze prestižních X-Games narazil také v semifinále, kde mu podlehl v souboji o druhé postupové místo.

Kraus tak nastoupil do malého finále, ve kterém dojel druhý za Francouzem Jeanem-Frederikem Chapuisem.

Kanaďan Brady Leman se díky druhému vítězství v kariéře dostal na první místo Světového poháru.

Závod žen vyhrála domácí Marielle Thompsonová, pro kterou to byl premiérový triumf ve Světovém poháru v kariéře.

Závod SP ve skikrosu v Blue Mountain (Kanada):

Muži: 1. Leman, 2. Delbosco (oba Kan.), 3. Matt (Rak.), ...6. Kraus

Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Leman 331, 2. Fiva (Švýc.) 321, 3. Delbosco 254 ...7. Kraus 191

Ženy: 1. Thompsonová (Kan.), 2. Ofnerová (Rak.), 3. Müllerová (Švýc.)

Průběžné pořadí SP (po 6 z 11 závodů): 1. Lüdiová (Švýc.) 389, 2. Thompsonová 319, 3. Serwaová (Kan.) 276, ...30. Kučerová (ČR) 33