Snowboardistka Ledecká vyhrála závod SP v paralelním obřím slalomu. Vyhrávat mě baví, libuje si

Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála podruhé v kariéře závod Světového poháru v paralelním obřím slalomu. V německém Sudelfeldu porazila ve finále v součtu dvou jízd o šest setin sekundy Švýcarku Julii Zoggovou.

Snowboardistka Ester Ledecká

Snowboardistka Ester Ledecká | Foto: EYOWF

„Vyhrávat mě strašně baví,“ radovala se Ledecká v rozhovoru pro Radiožurnál.

Ledecká, která zaznamenala nejrychlejší čas už v páteční kvalifikaci, v prvním vyřazovacím kole v součtu obou jízd porazila o téměř dvě sekundy bez větších potíží Rakušanku Inu Meschikovou.

00:00 / 00:00

Ester Ledecké zavolal po jejím triumfu v Sudelfeldu moderátor Sportžurnálu Štěpán Pokorný

Ve čtvrtfinále přešla Ledecká přes domácí reprezentantku Anke Karstensovou, až v první semifinálové jízdě musela skousnout jedinou porážku. Japonka Tomoka Takeučiová byla v cíli o dvě setiny dříve, odvetnou jízdu ale vyhrála s náskokem pěti setin Češka.

Základ druhému triumfu ve Světovém poháru v obřím paralelním slalomu položila Ledecká už prvním jízdou, v níž porazila Zoggovou o 19 setin.

Při závěrečné jízdě sice úřadující slalomářská mistryně světa z Lachtalu zpomalila, ale náskok jí stačil. Po Rogle se tak devatenáctiletá Ledecká dostala na první místo i v Sudelfeldu.

„Zoggová mě porazila na mistrovství světa, tak jsem si to dnes vynahradila,“ okomentovala Ledecká svoji povedenou odvetu.

Závody SP ve snowboardingu v Sudelfeldu (Německo) - paralelní obří slalom:

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Zoggová (Švýc.), 3. Kreinerová (Rak.), 4. Takeučiová (Jap.).
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 z 4 závodů): 1. Kreinerová 2600, 2. Ledecká 1450, 3. Calveová (Kan.) 1272.
Průběžné pořadí SP: 1. Kreinerová 3290, 2. Ledecká 2450, 3. Schöffmannová (Rak.) 2000.

Muži: 1. Sobolev, 2. Wild (oba Rus.), 3. Košir (Slovin.), 4. Dufour (Fr.).
Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 ze 4 závodů): 1. Wild 2120, 2. Košir 2000, 3. Sobolev 1610.
Průběžné pořadí SP: 1. Košir 3800, 2. Wild 2770, 3. Fischnaller (It.) 2508.

Štěpán Pokorný, Marek Augustin, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít