Štafeta běžců na lyžích skončila v závodě SP 12., vyhrálo Švédsko

Čeští běžci na lyžích skončili ve štafetě Světového poháru ve švédském Gällivare dvanáctí. V bronzové štafetě z olympijských her ve Vancouveru chyběl Lukáš Bauer, kterého nahradil Dušan Kožíšek.

Dušan Kožíšek v úvodu finále dokonce chvíli vedl...

Dušan Kožíšek v úvodu finále dokonce chvíli vedl... | Foto: Tomáš Adamec

Magál závod rozeběhl a předával na Jakšovi na jedenácté příčce. Druhý český běžec a šestnáctý muž ze sobotního individuálního závodu Martin Jakš sice dvě místa získal, ale na čelo to mělo české kverteto daleko.

Se ztrátou dvou a čtvrt minuty skončili Češi dvanácti, první místo vybojoval v závěrečných metrech dvojnásobný olympijský vítěz Švéd Hellner před Rusem Legkovem. Česká ženská štafeta nestartovala.

Muži - štafeta 4x10 km:
1. Švédsko I (Larsson, Olsson, Rickardsson, Hellner) 1:29:56,3, 2. Rusko I (Bělov, Vylegžanin, Sedov, Legkov) -0,8, 3. Norsko I (Rönning, Johnsrud Sundby, Jespersen, Röthe) -47,9, 4. Švýcarsko -1:04,1, 5. Rusko II -1:35,6, 6. Německo -1:35,7, ...12. Česko (Magál, Jakš, Koukal, Kožíšek) -2:14,6.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít