Světový pohár ve finské Ruce: sedmé místo sdruženáře Churavého, deváté běžce Bauera

Český sdruženář Pavel Churavý obsadil v závodu Světového poháru ve finské Ruce sedmé místo. V běhu 15 kilometrů klasickou technikou si ve svém úvodním závodě sezóny doběhl pro 9.místo Lukáš Bauer.

Hanu Manninen

Hanu Manninen | Zdroj: ČTK

Sdruženář Pavel Churavý se v závodě Světového poháru ve finské Ruce radoval s umístění v první desítce. Po skokanské části byl český lyžař devátý a v deseti kilometrovém běhu si polepšil na sedmé místo.

"Zatím jsem nevěděl jakou mám formu a zas jeli perfektně lyže. Musím pochválit servis. Kolo jsem tady odjel s Manninenem a když dojela skupina s Kirchaisenem, tak už jsem neudělal žádnou chybu a držel jsem se za ním. Jsem rád, že mi to letos běhá trošku lépe než loni. Tak jen tak dál, aby to vydrželo, do Vancouveru daleko,tak doufám," řekl po závodě Pavel Churavý.

První závod po návratu vyhrál Fin Hannu Manninen, druhý dojel Němec Edelmann a třetí jeho krajan Frenzel. Do bodované třicítky se vešli i Miroslav Dvořák na 20.místě a o tři příčky horší Tomáš Slavík.

00:00 / 00:00

Pavel Churavý po závodě

Bauer v první závodě sezóny v první desítce

Na patnácti kilometrovou trať klasickou technikou odstartoval Lukáš Bauer s číslem 77 a od prvních mezičasů se držel v popředí výsledkových listin. I přes to, že startoval po nemoci svůj první závod za vedoucími jezdci nijak výrazně nezaostával. Na vítězného Nora Pettera Northuga ztratil Lukáš Bauer 24 sekundy.

"Super, samozřejmě kdybych si to vzal na to, že bych chtěl vyhrávat, tak je to dobré a pokud na to, že jsem do toho závodu nechtěl jít a Míra mě do toho natlačil, tak super," říkal v cíli závodu Lukáš Bauer.

Druhý dojel Rus Vyleghzanin, třetí skončil jeho krajan Legkov. Další z Čechů byl Martin Jakš 45-tý, zbylá trojice Magál, Šperl a Koukal skončila až v sedmé desítce.

Lukáš Bauer v cíli závodu

SP v severské kombinaci v Kuusamu
(Finsko):

1. Manninen (Fin.) 25:33,7, 2. Edelmann -1,2, 3. Frenzel (oba Něm.) -3,6, 4. Tande (Nor.) -19,5, 5. Lamy Chappuis (Fr.) -32,0, 6. Kircheisen (Něm.) -48,4, 7. Churavý (ČR) -49,1, 8. Stecher (Rak.) -53,4, 9. Pittin (It.) -58,7, 10. Rydzek (Něm.) -59,2, ...20. Dvořák -1:28,5, 23. Slavík -1:55,2, 32. Vodseďálek (všichni ČR) -2:32,1.

Průběžné pořadí SP
(po 2 z 19 závodů): 1. Manninen 180, 2. Lamy Chappuis 145, 3. Frenzel 120, 4. Edelmann 104, 5. Tande 100, 6. Kircheisen 66, ...13. Churavý 42, 19. Dvořák 24, 23. Slavík 19.