V Kontiolahti zahájili biatlonový šampionát, českým vlajkonošem byl Soukup

Ve finském Kontiolahti bylo zahájeno mistrovství světa v biatlonu, na kterém se Češi navečer pokusí obhájit bronz z mistrovství světa ve smíšené štafetě z Nového Města na Moravě, které výtečně hostilo šampionát před dvěma lety.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Soukup při střelbe v Anterselvě

Jaroslav Soukup při střelbe v Anterselvě | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Ve Finsku bude vše jednodušší a tišší. Naznačilo to už a střídmější slavnostní zahájení.

Jednotlivé výpravy, které budou závodit na biatlonovém mistrovství světa v Kontiolahti, přivítal na náměstí v Jensu jen vlažný potlesk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavnostnímu zahájení biatlonového mistrovství světa ve finském Kontiolahti přihlížel i reportér Radiožurnálu Tomáš Kohout

„Nejenom oproti mistrovství světa, ale i oproti Světovému poháru je to o dost tišší. Je to tady o kus menší,“ podivoval se i vlajkonoš českého týmu Jaroslav Soukup.

„Prostoru bylo málo a vlajka byla na dlouhém kůlu. Tak jsem si musel dávat pozor, ale nakonec jsem to v pohodě zvládnul,“ usmíval se po zahajovacím ceremoniálu.

V jeho rámci oficiálně zahájil předseda mezinárodní biatlonové unie Anders Besseberg světový šampionát a po jeho proslovu začala krátká show s názvem Cesta vítězů. Taková by mohla být i cesta českých biatlonistů.

 

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme