70 místností atomového krytu pod Špilberkem půjde díky nadšencům projít virtuálně a zadarmo

Atomový kryt 10-Z pod brněnským hradem Špilberk se znovu otevře veřejnosti - nikoliv však, jak jsou návštěvníci zvyklí. Od 16. dubna bude spuštěna nová 3D aplikace, která zájemce skrze videa provede zhruba 70 podzemními místnostmi. Příspěvek je podle organizátorů dobrovolný, samotná prohlídka bude přístupná zadarmo.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atomový kryt 10-Z pod brněnským hradem Špilberk

Bunkr se před čtyřmi lety otevřel návštěvníkům jako muzeum a zážitkový hotel | Zdroj: 10-Z.cz

Prostory nyní prázdného areálu chodeb o rozloze 1500 čtverečných metrů oživí celkem 27 videí zobrazujících nejdůležitější momenty posledních let. Online prohlídka bude pro zájemce zdarma. Bude však možné zaslat organizátorům dobrovolný příspěvek či si zakoupit vstupenku na léto.

Bunkr se veřejnosti otevřel před čtyřmi lety jako muzeum a zážitkový hostel. Kryt byl vybudován nacisty před spojeneckými nálety na Brno, komunistický režim jej později přestavěl na velitelské stanoviště pro klíčové představitele města a kraje.

Za zpřístupněním bunkru stojí dobrovolníci z Brna, kteří také spustili projekt Paměťová stopa, která mapuje osudy lidí, kteří se střetly s totalitní moci.

Brněnský atomový kryt 10-Z tak jde ve stopách kulturních památek po celém světě. Virtuální prohlídky nabízí například muzea v Londýně, v Paříži nebo v Berlíně.

tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme