Bečov nad Teplou bude opět lákat na relikviář svatého Maura. Sezona tu začíná 30. března

Státní hrad a zámek v Bečově nad Teplou otevře letošní návštěvnickou sezonu v sobotu 30. března. I v letošním roce bude lákat především na relikviář svatého Maura, který se nachází v trezorové místnosti barokní části historického areálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Relikviář Svatého Maura památkáři za dva roky přestěhují do takzvaných Pluhovských domů, kde postupně vznikne nová expozice.

„Přestěhování relikviáře svatého Maura do jiného objektu v rámci Státního hradu a zámku v Bečově nad Teplou není tajemstvím. Bylo dokonce zadávací podmínkou architektonické soutěže. K přestěhování nás vede dosluhující stávající expozice v dolním barokním zámku. Ten bychom chtěli do budoucna celý vymezit pro interiérovou instalaci,“ říká kastelán Tomáš Wizovský.

„A protože očekáváme nárůst zájmu o návštěvnický okruh relikviáře, tak ho chceme umístit do takzvaných Pluhovských domů. Ty umožní vytvořit rozsáhlejší doplňkovou expozici. Podle průběhu stavebních prací by k přestěhování relikviáře svatého Maura do nových prostor mělo dojít na přelomu roků 2014 a 2015,“ dodává kastelán.

Státní hrad a zámek Bečov nad Teplou | Foto: Zdeněk Trnka

Správa hradu a zámku v Bečově pokračuje i letos v budování speciální výukové expozice. Ta by měla veřejnosti představit tradiční řemesla a stavební vývoj historické památky.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme