Biatlonistka Laukkanenová věnovala vítězství zesnulému trenérovi

Biatlonistka Mari Laukkanenová má za sebou dvě nejlepší představení v kariéře, sobotní triumf ve stíhacím závodě v Oslu byl pro ni ale hořkým vítězstvím. Jen několik hodin před startem totiž zemřel střelecký trenér finské reprezentace Asko Nuutinen, který podlehl následkům mozkové mrtvice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finská biatlonistka Mari Laukkanenová | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Mari Laukkanenová v Oslu překvapuje biatlonový svět, o dvou po sobě jdoucích triumfech mohla doteď snad jen snít, jenže nakonec určitě nejde o snový moment, pro druhý z nich si jede s černou páskou na paži, slavit ho rozhodně nebude, a když dorazí do cíle, padne na kolena a ruce zdvihá k nebi.

„Bylo to pro mě hodně emotivní, stálo to mě to strašně moc energie. Ráno jsme se dozvěděli velmi smutnou zprávu, že jsme ztratili našeho dlouholetého střeleckého kouče. Jela jsem pro něj a snažila se dělat to, co po mně roky a roky chtěl.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Mari Laukkanenová je na Světovém poháru v Oslu v největší formě své kariéry, i tak radost střídá pláč

Trenér Asko Nuutinen by měl radost nejen z tolika přesných ran Laukkanenové, jenže u jejích životních výsledků už nebyl, a tak je tohle finské zlato zalité slzami.

„Nemyslela jsem na výsledek, ale jen na něj. Jsem strašně ráda, že se mi závod takhle povedl a mohla jsem mu věnovat vítězství.“

I díky tomu, že v závěru odolala dotírající Gabriele Koukalové. Česká reprezentantka má za sebou další skvělý závod, ale proto, že i ona vnímá tragédii ve finském týmu, je ráda, za biatlonové vyvrcholení jinak smutného a hranice sportu přesahujícího příběhu Mari Laukkanenové.

„Když jsem ji viděla, už jak střílí první položku, že to trefila, tak jsem za ni byla ráda. Musím říct, že už dlouho jsem to nikomu nepřála jako jí a je to skvělé,“ dodává Gabriela Koukalová. I v neděli bude soupeřkou finské biatlonistky, a to v závodě s hromadným startem, který začne na Holmenkollenu ve čtvrt na 12.

David Nyč, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme