Místo plastového sáčku Kišáček. Studentskou firmou roku se stali výrobci voskovaných ubrousků

Soutěž JA Studentská firma roku letos vyhráli studenti královéhradecké Obchodní akademie s firmou Kiš-Kiš vyrábějící voskované ubrousky na svačiny, které mohou nahradit plastové sáčky. V tiskové zprávě to ve čtvrtek oznámil Jakub Smolík z neziskové vzdělávací organizace Junior Achievement Czech, která soutěž pořádá. Vítězná firma bude Česko reprezentovat v mezinárodní soutěži studentů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V soutěži Studentská firma roku zvítězila hradecká Kiš-Kiš s výrobkem Kišáček. Je to bavlněný ubrousek napuštěný včelím voskem | Zdroj: Kiš-Kiš

V programu JA Studentská firma mohou studenti středních a vyšších odborných škol, učilišť i gymnázií zakládat za dozoru učitelů a odborníků skutečné firmy. V soutěži pak mají možnost představit výrobky či služby, které jejich firmy nabízejí.

Novela ministerstva životního prostředí nepočítá se zálohovanými PET lahvemi, zároveň je nezakazuje

Číst článek

Letos v soutěži zvítězila hradecká Kiš-Kiš s výrobkem Kišáček. Je to bavlněný ubrousek napuštěný včelím voskem. Díky tomu, že dobře drží tvar a je opakovaně použitelný, může podle studentů nahradit plastové sáčky na školní svačiny.

„Udělali velký kus práce. Dokázali to, že jejich firma reálně funguje a prodává. Prodali přes 850 výrobků,“ uvedl k ocenění učitel vítězných studentů Zdeněk Pospíšil.

Vítěze soutěže vybírala porota, v níž zasedli mimo jiné i vedoucí představitelé Raiffeisenbank a firmy Manpower Group. Kiš-Kiš bude Česko zastupovat v evropském finále soutěže studentských firem v červenci ve Francii.

Organizace Junior Achievement funguje ve více než 120 zemích světa a letos oslaví 100. výročí vzniku. Česká pobočka Junior Achievement byla založena roku 1992 a u jejího zrodu stál podnikatel Tomáš Baťa mladší, syn zakladatele obuvnické firmy Baťa Tomáše Bati.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme