První manželky v Austrálii. Lauren a Amy si řekly ano

Austrálie zažila první sňatek homosexuálního páru. Nedaleko Sydney ho uzavřely nevěsty Lauren Priceová a Amy Lakerová ze Sydney. Jejich svatba před 65 hosty se konala osm dní poté, co vstoupil v platnost zákon umožňující sňatky párů stejného pohlaví, napsal zpravodajský server news.com.au

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sňatek homosexuálního páru (ilustrační foto) | Foto: EPA-EFE | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Zájemci o uzavření homosexuálních sňatků musí v Austrálii po podání žádosti projít měsíčním čekacím obdobím, Priceová a Lakerová však dostaly výjimku, neboť rodina starší z nevěst přicestovala na obřad z Evropy už tento víkend.

'Ryane, vezmeš si mě?' Australský poslanec požádal svého partnera o ruku přímo v parlamentu

Číst článek

Své „ano“ si řekly pod květinovým obloukem v Macarthurově parku v Camdenu jižně od Sydney. Austrálie je dvacátou šestou zemí, která povoluje svatbu mezi homosexuály. Dovolené jsou třeba taky v Jižní Africe nebo Brazílii. Jako první ji v roce 2001 schválilo Nizozemsko.

Pro schválení manželství osob stejného pohlaví se vyslovili Australané v nezávazném referendu. Pro schválení svazků hlasovalo 66 % lidí při 80% účasti.

Premiér záhy oznámil, že se bude výsledky referenda řídit. Podle australských zákonů je manželství dobrovolným svazkem dvou lidí, kteří spolu chtějí strávit život.

Svatba Lauren a Amy:

null

null

Marek Cieslar, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme