Populární česká spisovatelka Simona Monyová byla zavražděna

V Brně byla zavražděna populární česká spisovatelka, autorka románů pro ženy Simona Monyová. Byla ubodána ve svém domě v městské části Obřany. Policie případ prošetřuje. Hlavním podezřelým je spisovatelčin manžel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnská spisovatelka Simona Monyová společně s Marcelou Vandrovou představily autorčinu poslední knihu a poté následovala autogramiáda. | Foto: Alena Podlucká

Čtyřiačtyřicetiletá Simona Monyová zemřela po několika ranách nožem. Spisovatelku údajně napadl její o rok starší manžel, který byl zraněn a je teď v péči lékařů. Zatím ho tak nebylo možné vyslechnout. Motiv činu v této chvíli není znám. Za vraždu pachateli hrozí až 18 let vězení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vraždu Simony Monyové potvrdila jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová

Incident se stal včera kolem 22. hodiny a záchranáři přijeli na místo až ve chvíli, kdy byla Monyová mrtvá. Policie předpokládá, že manžel bude za vraždu obviněn v nejbližších dnech.

Čtyřiačtyřicetiletá Simona Monyová psala romány pro ženy a byla známá pod přezdívkou "Viewegh v sukních". Napsala 25 knih a autorsky se podílela i na jednom CD. Letos jí vyšly tituly Citová divočina a Srdceboly. Druhou jmenovanou představila jako příběh o manželství, které začíná okázale se vší parádou a končí na bojišti. Monyová v rozhovorech uváděla, že při psaní vychází ze své fantazie, ale i ze zkušeností svých a svých kamarádek.

Vlasta Gajdošíková, Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme