ANO už vybralo nástupce ministra financí Babiše pro případ, že ho prezident odvolá

Hnutí ANO má kandidáta na nového ministra financí. Vicepremiér a dosavadní šéf resortu Andrej Babiš to řekl v České televizi. Nový ministr je záložní varianta v případě, že by Babiše prezident Miloš Zeman odvolal z funkce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) | Foto: Filip Jandourek

Jméno svého možného nástupce ale Babiš odmítl prozradit. „Budeme chtít záruky, že skutečně ten můj post, pokud bych se ve finále rozhodl a pokud by to nastalo, že mě pan prezident odvolá, skutečně obsadí nominant. Někoho máme, ale není důležité, kdo to je. Nechci to komentovat," řekl Babiš Radiožurnálu.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD by měl do čela ministerstva financí nastoupit člověk z hnutí ANO. Neměl by ale mít nic společného s holdingem Agrofert. Jeho hlavním úkolem by podle Sobotky mělo být to, aby finanční správa zkontrolovala korunové dluhopisy, které Babiš jako někdejší majitel holdingu pořídil.

Právě kvůli jejich nákupu chce Sobotka Babiše odvolat. Pražský hrad ale zpochybňuje platnost návrhu. Prezident se s žádostí seznámí v pondělí.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme