Armáda vypsala odměnu za informace o ukradených přístrojích

Odměnu ve výši 50 tisíc korun armáda slíbila tomu, kdo ji přivede na stopu ukradených součástek z havarovaného letounu L-39. Ty byly ve voze Škoda Favorit, který zatím neznámý pachatel v pátek odcizil z čáslavské letecké základny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo obrany tvrdí, že ztráta důležitých přístrojů nemůže ohrozit vyšetřování letecké nehody u Pelhřimova, k níž došlo minulou středu. Podle ministra Jaroslava Tvrdíka byla podstatná analýza takzvané černé skříňky. Ta prokázala, že příčinou havárie byla nekázeň pilota. O vypsání padesátitisícové odměny nejmenovanou "partnerskou" organizací informoval velitel armádního letectva Ladislav Klíma. Armáda bude podle jeho slov postupovat v tomto případě co nejpřísněji.

Podle vyšetřovatelů hrozí zloději automobilu až dvouleté vězení. Kdyby se však pachatel přiznal, státní zástupce by prý postupoval shovívavě.

Marika Táborská, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme