Na jezu u Českého Šternberka se převrátil člun. Dva vodáci zemřeli, dalších pět je v nemocnici

Na řece Sázavě u Českého Šternberka na Benešovsku se v úterý před polednem převrátil člun se sedmi lidmi. Jeden člověk při nehodě utonul, dalších šest lidí bylo transportováno do nemocnic, potvrdila serveru iROZHLAS.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová. Jedna žena po transportu do nemocnice zemřela. Podle mluvčí krajských hasičů Terezy Fliegerové na místě zasahovali potápeči a tři vrtulníky.

Český Šternberk (Aktualizováno: 18:08 13. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Byla nalezena sedmá osoba. Bohužel u ní byla konstatována smrt,“ uvedla pro server iROZHLAS.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová.

Ze dvou na osm. Loni výrazně stoupl počet utonulých vodáků, uvádí Asociace vodní turistiky

Číst článek

Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové zemřel dospělý muž, ročník 1992, který skočil do vody a snažil se ostatní zachránit. „Do vody se dostalo celkem sedm osob – jedna dospělá a šest nezletilých. Šest nezletilých bylo odvezeno do nemocnice, jedna dospělá osoba to nepřežila,“ upřesnila. 

„Na místě zasahovali hasiči, kteří vytahovali lidi ven z vody, a také tři vrtulníky. K události byli povoláni i potápěči z Prahy, protože probíhalo pátrání po té jedné zletilé osobě,“ doplnila Fliegerová.

Vrtulníky přepravily dvě zraněné ženy do nemocnic, zbytek odvezly sanitky. „Jedna žena byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Praze Motole ve stavu po resuscitaci. Další žena byla transportována letecky do jihlavské nemocnice, byla při vědomí a stabilizovaná,“ řekla ČTK mluvčí středočeské záchranné Homolová. Žena převezená do Fakultní nemocnice Motol zemřela, uvedla policejní mluvčí Středočeského kraje Barbora Schneeweissová.

Zbývající čtyři lidi, z toho tři ženy a jednoho muže, sanitky převezly do benešovské nemocnice. Příčinu a okolnosti neštěstí budou policisté dál zjišťovat.

Jez zvaný Český Šternberk nedaleko stejnojmenného města na řece Sázavě patří k těm nejvíce nebezpečným v Česku. Pro vodáky je sjízdný pouze úzkou propustí uprostřed, nikdy ne mimo ni.

Anna Kottová, tzr, Jiří Svatoš, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme