Chládek už Klause v radě pro vzdělávání nechce, zalekl se negativních reakcí

Václav Klaus neusedne v čele Národní rady pro vzdělání ani v jejím přípravném výboru. Exprezidentovo angažmá zrušil ministr školství Marcel Chládek z ČSSD poté, co Klausovo plánované zapojení vyvolalo vlnu odporu, především ze strany neziskových organizací.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dny USA a EU v Praze  na Žofíně, Václav Klaus

Dny USA a EU v Praze na Žofíně, Václav Klaus | Foto: Filip Jandourek

„Jak se objevilo jeho jméno, tak to vzbudilo obrovskou vlnu reakcí. Musím přiznat, že více negativních než pozitivních,“ vysvětluje změnu názoru Chládek.

„Já nechci, aby debata o národní radě byla nevěcná, aby se debatovalo o jménu. Chci, abychom debatovali o tom, jak rada bude vypadat. Proto se tam žádné jméno politiků – ani bývalých neobjeví,“ řekl ministr.

Patnáctičlenná rada by podle Chládkových představ měla pomoci nastavit dlouhodobou strategii ve vzdělávání, která se nebude měnit s ministry školství. Klause prý ministr původně vybral jako osobnost i kvůli tomu, že přinese radě „potřebnou prestiž“.

Tato informace ale vyvolala vlnu kritiky. Chládek následně oznámil, že bývalý prezident má být jen členem přípravného výboru, který by měl jednat o budoucí roli a podobě rady.

Evelyna Kulíšková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme