Další mladí upálení - v Plzni a Praze

Kolem půlnoci se v Česku upálili dva mladí muži. V Plzni se před dívčím internátem polil benzinem a ředidlem a poté se zapálil jednadvacetiletý student pedagogické fakulty z Prachatic. Zemřel na místě. V dopise policie vysvětluje, že tak učinil kvůli nespokojenosti se současným světem a stavem společnosti. Podle vedení školy neměl problémy ani s chováním, ani s prospěchem. Zhruba ve stejnou dobu, před půlnocí, našla obsluha čerpací stanice v Chlumecké ulici v Praze 9 šestadvacetiletého muže, který se pokusil upálit. Motiv jeho činu není znám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ohořelé tělo | Foto: Petr Eret

Plzeňská tragédie se stala po půlnoci na Karlovarské třídě. Vysokoškolský student - podle mluvčí Západočeské univerzity Jarmily Smazalové pocházel mladík z jižních Čech a byl výborným studentem druhého ročníku pedagogické fakulty - se na parkovišti před internátem střední školy polil technickým benzínem a ředidlem a zapálil se. Zemřel na místě. Záchranka už mladíkovi nemohla pomoci, i když přivolaní záchranáři okamžitě začali s resuscitací. "Nedaleko byly nalezeny obaly od ředidla. Kromě hasičů byla na místě také záchranná služba. Muž neměl u sebe žádné doklady. případ vyšetřuje policie České republiky," říká mluvčí hasičů František Vaško.

Policie už podle mluvčího Petra Kováře ví i důvody sebevraždy. "V pokoji mladého studenta byl nalezen dopis na rozloučenou určený pro policii, ve kterém vyjadřuje mladý muž svou nespokojenost se současným světem a stavem společnosti jako takové." Podle lidí z jeho okolí ale mohlo jít i o čin z nešťastné lásky. Upálil se totiž před internáty, ve kterých jsou ubytovány studentky střední zdravotní školy.

Cizí zavinění policisté vyloučili. Byla nařízena soudní pitva.

Zhruba ve stejnou dobu jao v Plzni, před půlnocí, našla obsluha čerpací stanice v Chlumecké ulici v Praze 9 šestadvacetiletého muže, který se pokusil upálit. Motiv jeho činu není znám. Teď je ve Vinohradské nemocnici a podle přednosty kliniky Ludomíra Brože je jeho stav velmi vážný. "Je popálen na 85 procentech povrchu těla, převážně 3. stupně. Je napojen na dýchocí přístroj a jeho stav je v současnosti kritický."

Činy mladíků z Plzně a Prahy jsou letos už čtvrtým a pátým takovým případem. Před měsícem se na rampě u Národního muzea na Václavském náměstí v Praze polil hořlavinou a zapálil devatenáctiletý student střední průmyslové školy z Humpolce, o několik dní později se o sebevraždu upálením pokusil v Poličce na Svitavsku duševně nemocný jedenadvacetiletý mladík. V druhé polovině března našli na brněnském Ústředním hřbitově uhořelou mladou ženu. Podle pozdějších zjištění také spáchala sebevraždu.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová, Karel Hanzelka, Petr Handl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme