Déšť zvedá hladiny řek v severovýchodních a jihozápadních Čechách

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, ve které upozorňuje, že v horských oblastech Šumavy a Krkonoš napadly během noci intenzivní srážky. Ty způsobily vzestupy hladin zejména na Otavě, Blanici a Úhlavě na jihu Čech, v povodí horního Labe, Jizery, Cidliny a Stěnavy v severních Čechách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodně - ilustrační obrázek | Foto: Archiv

První stupně povodňové aktivity platí od rána v Královéhradeckém kraji hned na několika místech. Podle Jiřího Petra z vodohospodářského dispečinku povodí Labe je v současné době dosažen první stupeň na Stěnavě v Otovicích. Další první stupně jsou na Bystřici v Rohoznici a na Cidlině v Jičíně.

"Vzhledem k tomu, že taje sníh v podhůří, tak máme poměrně významný přítok do přehrady Les Království. Předpokládáme dosažení prvního a pravděpodobně i druhého stupně pod touto přehradou," uvedl Petr.

Hydrologové předpokládají, že vzestup hladin některých toků bude nějakou dobu pokračovat. Očekávají dosažení až třetího stupně povodňové aktivity na horní Otavě, druhého stupně na dolní Otavě, Blanici a Úhlavě.

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme