Policie pátrá po jednom z aktérů korupční kauzy Stoka. Rodina o něm od pondělí neví

Policie pátrá od úterý po bývalém vlivném členovi jihomoravské ODS Jiřím Hosovi, který je obžalovaný v korupční kauze Stoka. Rodině se neozval od pondělí. Informaci o Hosově zmizení publikoval server Aktuálně.cz.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Hos

Jiří Hos | Zdroj: Policie České republiky

Mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek pátrání po Hosovi potvrdil, podrobnosti ale neuvedl. „Pátráme po něm a nic dalšího nemůžu sdělit,“ řekl serveru. 

‚V pětitisícovkách toho tam dáte hodně.‘ Korunní svědek Stoky uvedl, že přebíral úplatky i v igelitce

Číst článek

Hosovo zmizení oznámila jeho partnerka, jejíž totožnost  nezveřejnil.

„Nahlásila jsem to já z obavy o jeho život. Od pondělních 14 hodin není dostupný na žádném svém telefonu. Ten den v půl desáté odešel z domu. Nebyl na něm patrný žádný problém, jestli se to dá v tom stresu říct. Od té doby se neozval,“ řekla pro server Aktuálně.cz.

Nemyslí si, že by zmizení souviselo s kauzou, v níž je Jiří Hos obviněný. „V žádném případě se neskrývá kvůli Stoce. Byl přesvědčený, že ho soud osvobodí.“

Hos svou vinu v případu odmítal.

Překvapením bylo jeho zmizení i pro státního zástupce Radka Mezlíka, který v případu působí jako žalobce. „Doufám, že se to vysvětlí. Jinak by to byla děsivá zpráva,“ reagoval.

Korupční kauzou Stoka se zabývá Krajský soud v Brně. Předmětem jsou úplatky na radnici Brno-střed pohybující se v desítkách milionů korun. Obžalovaných je 11 lidí a dvě firmy někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Ten byl ve čtvrtek po roce a půl ve vazbě propuštěn na svobodu. 

onz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme