Kajínek zatím z Valdic převážen nebude

Nájemný vrah Jiří Kajínek, kterého policie dopadla v pátek po 40 dnech na útěku z vězení Mírov, zatím zůstane ve věznici Valdice na Jičínsku. Řekl to mluvčí vězeňské správy Jan Sochůrek. Kajínek se prý chová slušně a není o něm slyšet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajínka dopadli policisté Útvaru rychlého nasazení v pátek okolo 18:00 v bytě na sídlišti Velká Ohrada v Praze. Na doživotí odsouzený dvojnásobný vrah, který však stále tvrdí, že je nevinen, uprchl 29. října z věznice Mírov na Šumpersku. Ta měla do té doby pověst nepřísněji střežené věznice v České republice. Právě vyšetřování okolností jeho útěku z tohoto nápravného zařízení je podle Sochůrka jedním z důvodů, proč Kajínek zatím zůstává ve Valdicích.

Kajínek byl loni odsouzen na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu, protože podle soudu na objednávku zastřelil podnikatele a muže z jeho ochranky. Kajínek však tvrdil, že policie obvinění proti němu vykonstruovala. Po soudním procesu vyhrožoval, že se bude po útěku z vězení mstít. Policisté však došli k závěru, že v bytě na Velké Ohradě, který měl patřit ženě Ludvíka Černého, odsouzeného v případě takzvaných orlických vražd, se Kajínek připravoval pouze k trestné činnosti, kterou si chtěl opatřit finanční prostředky, odplatu soudci, ani svědkům prý neplánoval.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme