Kajínek zatím z Valdic převážen nebude

Nájemný vrah Jiří Kajínek, kterého policie dopadla v pátek po 40 dnech na útěku z vězení Mírov, zatím zůstane ve věznici Valdice na Jičínsku. Řekl to mluvčí vězeňské správy Jan Sochůrek. Kajínek se prý chová slušně a není o něm slyšet.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajínka dopadli policisté Útvaru rychlého nasazení v pátek okolo 18:00 v bytě na sídlišti Velká Ohrada v Praze. Na doživotí odsouzený dvojnásobný vrah, který však stále tvrdí, že je nevinen, uprchl 29. října z věznice Mírov na Šumpersku. Ta měla do té doby pověst nepřísněji střežené věznice v České republice. Právě vyšetřování okolností jeho útěku z tohoto nápravného zařízení je podle Sochůrka jedním z důvodů, proč Kajínek zatím zůstává ve Valdicích.

Kajínek byl loni odsouzen na doživotí za dvojnásobnou nájemnou vraždu, protože podle soudu na objednávku zastřelil podnikatele a muže z jeho ochranky. Kajínek však tvrdil, že policie obvinění proti němu vykonstruovala. Po soudním procesu vyhrožoval, že se bude po útěku z vězení mstít. Policisté však došli k závěru, že v bytě na Velké Ohradě, který měl patřit ženě Ludvíka Černého, odsouzeného v případě takzvaných orlických vražd, se Kajínek připravoval pouze k trestné činnosti, kterou si chtěl opatřit finanční prostředky, odplatu soudci, ani svědkům prý neplánoval.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme