Kandidátku ČSSD pro evropské volby povede Jiří Havel

O evropských volbách jedná právě v těchto chvílích širší vedení ČSSD. Strana už po pátečním zasedání předsednictva představila své kandidáty, kteří v červnu budou usilovat o křeslo v Evropském parlamentu. Lídrem má být Jiří Havel, někdejší vicepremiér pro ekonomiku ve vládě Jiřího Paroubka. Definitivní rozhodnutí má padnout dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Jiří Havel dostal na kandidátce přednost před současnými europoslanci ČSSD Richardem Falbrem a Liborem Roučkem. Šéf ČSSD Jiří Paroubek Radiožurnálu vysvětlil, proč předsednictvo vybralo právě Jiřího Havla:

"Je to člověk, který je dostatečně známý, je spjat s projektem modernizace sociální demokracie. Je to člověk s moderním myšlením a uvažováním a člověk mezinárodního rozhledu a formátu. Na druhém a třetím místě jsou navrhováni dosavadní poslanci Evropského parlamentu pánové Falbr a Rouček."

Jak doplnil místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach důvodem pro výběr Jiřího Havla byly také jeho zkušenosti ve vládě. "Jednak zkušenosti ve vládě, druhá věc - je to otázka i určitých nových tváří. Myslím si, že to bude dobrý tým - první trojka: Jirka Havel plus dva europoslanci," uvedl Škromach pro Radio Česko.

Sociální demokracie také odkládá přímou volbu předsedy. Volit svého šéfa budou delegáti pravděpodobně opět na březnovém sjezdu strany. Předseda strany Jiří Paroubek dnes uvedl, že nemá žádné vážné protikandidáty. Přímá volba proto podle něj není nutná. Ušetřené peníze, které by přímá volba stála, může podle Paroubka strana využít před volbami do Evropského parlamentu.

Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme