Katarský princ zřejmě vyslechne rozsudek

Kauzu katarského prince Sáního by už dnes mohl ukončit Obvodní soud pro Prahu 2. Za sexuální kontakty s nezletilými dívkami státní zástupce navrhl 5ti-leté vězení. Stínový ministr spravedlnosti za ODS Jiří Pospíšil se domnívá, že pokud české úřady předají případ Kataru -jak o tom dříve rozhodl ministr spravedlnosti Pavel Němec, nebude Sání odsouzen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní síň

Pospíšil to vysvětluje tím, že v Kataru je speciální typ trestního práva, které vychází z islámského práva šaría. Pak svědectví ženy nemá takovou hodnotu jako svědectví muže. Navíc svědkem u soudu může být jen muslim starší 18 let. Ministr Němec ale argumentuje, že Katar vždy nepoužívá právo Šaríja.

Ministerstvo spravedlnosti odeslalo minulý týden Obvodnímu soudu pro Prahu 2 urgenci Kataru, který žádá o předání případu katarského prince Sáního. Ministerstvo podle svého mluvčího Petra Dimuna - připojilo pod žádost svůj právní názor, že případ má být do Kataru předán. Ministr spravedlnosti Pavel Němec rozhodl o předání kauzy do Kataru hned po podání obžaloby. Soudy ale jeho rozhodnutí neakceptovaly a označily jeho postup za nezákonný.

Postup ministra teď prověřuje policie a Sáního advokát chystá ústavní stížnost. S urgencí Kataru už se soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 2 Monika Křikavová seznámila. Právní názor se ale podle ní nemění: "Urgence katarské strany je pouze urgencí, ale nemá žádný vliv na právní názor, který vyslovil senát zdejšího soudu ve své rozhodovací činnosti a který následně potvrzoval Městský soud v Praze. Na právním názoru se nic nemění."

Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme