Blatný oznámil změnu v očkování: SMS s PIN 2 přijde, až když bude připravený očkovací termín

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ve čtvrtek na tiskové konferenci oznámil změny v registraci k očkování proti koronaviru, které se od 22. ledna změní. SMS s přístupovým kódem k rezervaci přijde až v době, kdy bude volný termín. Oznámil také, že aktualizovaná opatření v protiepidemickém systému (PES) by měla platit od 1. února. V pátek novou tabulku předloží vládě.

Praha (Aktualizováno: 8:59 21. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„K 20. lednu převyšují registrace 173 000, více než 72 000 osob je rezervováno na termín a asi 100 000 lidí čeká na rezervaci. Více než třetina všech osob v prioritním věku nad 80 let se registrovala, což je dobře. Mají můj obdiv,“ uvedl Blatný s tím, že od 22. ledna se změní systém registrace.

MAPA: Kam proudí vakcíny proti koronaviru? Vede Praha s Brnem, nejmíň dostává Pardubicko

Číst článek

Původně obdržel člověk SMS ihned po registraci, tzv. PIN 2, a pokračoval k rezervaci. „Ten, kdo se registroval dříve, měl větší šanci na rezervaci. Tento krok byl pro občany nepříjemný. Dochází tedy ke změně – ve chvíli, kdy projdete registrací, jste upozorněni na její zkompletování a následně vám nepřijde PIN 2 okamžitě, ale až se pro vás uvolní konkrétní termín,“ řekl Blatný.

Změny se týkají jak nově registrovaných, tak i těch, kteří se teprve registrují. Rezervační systém na očkování pro zdravotníky by měl být spuštěn 26. ledna.

Podle Blatného dochází ke snížení dodávek vakcíny od firmy Pfizer. „Je to komplikace. Problém je u dodavatele. Evropská unie již jedná o nápravě,“ řekl s tím, že se zpomalí očkování v následujících třech týdnech.

Mrzí mě, že lidé jezdí na ‚služební cesty‘ do Špindlu, řekl Babiš. Poslanci jednají o nouzovém stavu

Číst článek

K 20. lednu bylo v Česku podáno 154 567 dávek vakcíny proti covidu-19, tedy kolem 1,5 procenta populace. Podle Blatného se tak Česko nachází v evropském průměru a není pozadu.

V pátek by měl Blatný na vládě předložit novou tabulku PES. Už dříve avizoval, že v některých stupních rizika bude možné pořádat hromadné akce pro účastníky, kteří předloží negativní test. Rozhodne o tom pořadatel.

Podle dřívějších informací by s testem mohlo být také dovoleno ubytování v hotelu nebo návštěva restaurace. V současné době má Česká republika opatření odpovídající pátému stupni rizika, rizikové skóre je 73 a odpovídá čtvrtému stupni. Zmírňování opatření nad rámec úterního otevření obchodů s dětským oblečením či obuví vláda neplánuje.

pj, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme