Kubera nebude kandidovat na prezidenta. Jeho rodina byla proti, oznámil šéf ODS

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) nebude kandidovat v blížících se prezidentských volbách. A to i přesto, že pro to sehnal dost podpisů od kolegů v horní komoře Parlamentu. Podle předsedy ODS Petra Fialy s Kuberovou kandidaturou nesouhlasila jeho rodina. Občanští demokraté zatím neoznámili, jak k volbě přistoupí, podle Fialy své rozhodnutí včas oznámí.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera

Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera | Foto: Libor Zavoral | Zdroj: ČTK

Občanský demokrat Jaroslav Kubera už v červenci řekl, že nasbíral dost podpisů v Senátu, aby mohl svou kandidaturu podat.

ANO nepostaví kandidáta do prezidentské volby, prohlásil Babiš

Číst článek

Zároveň však konstatoval, že se teprve rozhodne, zda do voleb půjde. O zhruba půl roku dříve v České televizi uvedl, že se mu nepodařilo přesvědčit manželku k tomu, aby s ním žila na Hradě.

„Pan Kubera sám jistě médiím nejlépe vysvětlí, proč nebude kandidovat. Ty důvody spočívají v tom, že nemá podporu v rodině. Zeptejte se pana senátora, nicméně ta informace je správná, pan senátor nebude kandidovat," řekl novinářům Fiala ve středu ve sněmovně po schůzce se zástupci Pirátské strany.

Kandidátní listinu podávají prezidentští kandidáti nejpozději 66 dnů před dnem volby ministerstvu vnitra, tedy do 16.00 hodin 7. listopadu.

Funkci na Hradě chce obhajovat Miloš Zeman. Babiš několikrát popřel, že existuje dohoda mezi ním a současným prezidentem Milošem Zemanem o vzájemné podpoře.

Do prezidentské volby půjdou například také bývalý šéf Akademie věd Jiří Drahoš, podnikatel Michal Horáček a bývalý velvyslanec Pavel Fischer. K dalším kandidátům patří někdejší šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek a prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme