M. Vlček: V případě zvolení by se měl J. Švejnar vzdát amerického občanství

Šéf Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček z ČSSD by uvítal, kdyby se prezidentský kandidát Jan Švejnar v případě zvolení českým prezidentem vzdal amerického občanství. Řekl to v pořadu 20 minut Radiožurnálu. Sociální demokracie ale podle něho žádné podmínky nemá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Vlček | Foto: Poslanecká sněmovna

"Já si myslím, že to není až tak na škodu, aby měl dvě občanství. Já říkám, že pokud by byl zvolen prezidentem české republiky, že by bylo dobré, aby se vzdal amerického občanství." Pokud by se Jan Švejnar amerického občanství vzdal, vyloučil by podle Vlčka možnost, že by mohl hájit zájmy Spojených států.

Komunisté jsou podle šéfa sněmovny vnitřně rozhodnuti podpořit Václava Klause v prezidentské volbě. Podle něho to ale nechtějí to transparentně sdělit. "Já si myslím, že by to nebylo nic nového, protože při poslední volbě prezidenta republiky ta spolupráce mezi KSČM a ODS jakási pořád existuje. KSČM uvnitř je už rozhodnutá a jestli to bylo před pěti lety, tak proč by se to nemělo opakovat i při této volbě v roce 2008," tvrdí Vlček.

Celý rozhovor s Miloslavem Vlčkem si můžete poslechnout ZDE.

Jana Petrová, Eva Odstrčilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme