Ministerstvo zveřejní detailní analýzu státních maturit

Na 11 středních školách neuspělo u státních maturit víc než 70 procent studentů. To je podle ministra školství Josefa Dobeše alarmující číslo a takové školy by se mohly dostat do existenčních potíží. Přestože úřad nebude zveřejňovat žebříčky škol, dnes ale prozradí závěry detailní analýzy nových maturit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní maturita 2011 (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

Třeba to, jak si u státních maturit vedly školy podle krajů, nebo jednotlivých oborů. Do září také každý ředitel dostane podrobnou zprávu, kde se dozví, jak si jeho žáci vedli podle jednotlivých tříd, předmětů a ve srovnání s ostatními školami.

U maturitní zkoušky propadlo 20 procent žáků. Na 11 školách byla neúspěšnost vyšší než 70 procent. Nejhůř dopadli studenti odborných škol. Opravné zkoušky budou do konce září.

Příští rok čeká maturanty další změna. Harmonogram se upraví tak, aby se maturity nekryly s přijímačkami na vysoké školy. Navíc studenti nejdříve projdou písemnou a pak až ústní částí. Počet povinných předmětů zůstává stejný.

Klára Bílá, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme