Ministr Nečas odvolal z funkce ředitele olomouckého úřadu práce

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas dnes odvolal z funkce ředitele olomouckého úřadu práce Luďka Krystýna. Ten byl před dvěma dny obviněný ze zneužití pravomoci veřejného činitele a porušování povinnosti při správě cizího majetku. Řízením pracovního úřadu je dočasně pověřen současný vedoucí olomouckého odboru zprostředkování a poradenství Roman Chlopčík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Nečas | Zdroj: ČTK

Podle slov ministra odvolání souvisí také s výsledky vnitřní kontroly ministerstva práce a sociálních věcí. Městská organizace ČSSD ale Krystýna, který za ni kandiduje do olomouckého zastupitelstva, podpořila a z kandidátky ho vyškrtnout nehodlá. Předsednictvo olomouckého městského výboru rozhodlo, že bude ctít presumpci neviny.

Luděk Krystýn Českému rozhlasu řekl, že nespáchal nic protizákonného: "K samotnému obvinění můžu sdělit, že nedošlo k porušení zákona a proti obvinění jsme podal stížnost. Další věcí je odvolání a já nemůžu komentovat rozhodnutí pana ministra. Je to jeho rozhodnutí. Částečně si myslím, že souvisí s komunálními volbami a je částečně i politické. Z kandidátky nemíním odstoupit a nechám to na rozhodnutí sociální demokracie. Nehodlám odstoupit z toho důvodu, že jsem nic neprovedl a žádný zákon jsme neporušil."

Policie obvinila Krystýna a jeho zástupce Romana Navrátila ze zneužití pravomoci veřejného činitele a porušování povinnosti při správě cizího majetku. Podle kriminalistů oba úředníci porušili zákon při přidělování milionových dotací soukromé firmě. Oba úředníci to popírají.

Případ se týká dotací, které úřady práce vyplácejí na takzvané chráněné dílny. Při prověrce Nejvyššího kontrolního úřadu se přišlo na to, že dva miliony korun dostala také olomoucká firma SIDPOL, která na to ale podle NKÚ jako bezpečnostní agentura neměla nárok, protože charakter činnosti agentury neodpovídá vzniku chráněné dílny.

Marie Matúšů, Andrea Bzonková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme