Motoristé opět zápolí s nepřízní počasí

Řidiči na mnoha místech republiky čelí od rána nepřízni počasí. Silný vítr a tvořící se sněhové jazyky komplikují dopravu zejména na Olomoucku a na Přerovsku. V okolí Šternberku jsou kompletně zaváté tři silnice. Na jihu Přerovska udržují silničáři komunikace sjízdné jen s vypětím sil. Na Prostějovsku padá mrznoucí déšť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice na Vysočině | Zdroj: ČTK

Dvě silnice museli cestáři uzavřít kvůli větru i na Bruntálsku. Navíc hrozí nebezpečí, že na vozovku by mohly padat větve. Sněhové jazyky se tvoří také na Opavsku. Velmi komplikovaný je průjezd mezi bariérami sněhu v horských oblastech Frýdecko-Místecka.

Na sousedním Zlínsku je náledí, na Vsetínsku místy hustá mlha. Obdobné problémy jako na Moravě mají i v Čechách: na Českokrumlovsku zůstávají uzavřené tři silnice, které stále blokují spadlé stromy. Kvůli stromům přes silnici není ani možné vyjet z Jáchymova na Boží Dar: ráno se tam nedostal ani školní autobus.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme