O evropské konstituci i v české sněmovně

O euroústavě se dnes hodně mluvilo také v naší dolní komoře parlamentu. Opozici se nepodařilo prosadit návrh ODS, výzvu vládě, aby při jednání v Bruselu nepřipustila zhoršení postavení Česka uvnitř EU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda | Foto: Petra Mášová

Poslanci měli hlasovat o dvou návrzích usnesení k postoji delegace, která zastupuje Českou republiku na závěrečném jednání Evropské unie o evropské ústavě. Zvítězila představa skupiny koaličních zákonodárců: dolní komora vzala na vědomí informaci, kterou jí k tomu poskytl premiér Vladimír Špidla.

Opoziční ODS neuspěla s návrhem, aby sněmovna požádala vládu, aby při jednání o návrhu evropské ústavy v Bruselu nepřipustila zhoršení postavení Česka uvnitř EU oproti smlouvám, na jejichž základě naše země do unie vstupuje.

Ministr zahraničí Cyril Svoboda ve čtvrtek v Senátu slíbil, že vládní vyjednavači nepodepíší ústavní smlouvu Evropské unie, která by byla zásadně v rozporu s českými zájmy. Horní komora parlamentu vzala Svobodovu zprávu o mandátu vyjednavačů na vědomí hlasy téměř všech přítomných senátorů.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme