Liškutin zatím nevyslyšel výzvu hnutí ANO. Stále je místostarostou i zastupitelem Brna-Ivanovic

Místostarosta městské části Brno-Ivanovice Petr Liškutin (dříve ANO) zatím nerezignoval na svou funkci místostarosty a nesložil ani mandát zastupitele, jak ho vyzvalo hnutí ANO, řekl v pátek předseda ivanovického ANO Jiří Faltýnek. Liškutin je ve vazbě kvůli podezření na manipulaci zakázek na radnici Brno-střed, kde pracoval jako vedoucí odboru investic. Zasahovala tam policie a obvinila devět lidí.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hnutí ANO (ilustrační foto) | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Hnutí se od Liškutinova jednání distancovalo, zvolilo místo něj jako místopředsedu ivanovické organiazce Olina Uvarova, který by měl převzít i Liškutinův mandát, pokud ho složí. ANO chce v městské části udržet koalici s ODS.

Švachula z kauzy Brno-střed jako radní končí. Zastupitelé ho odvolali z funkce

Číst článek

Předsednictvo ANO ve čtvrtek z hnutí vyloučilo Liškutina i s radním Brna-středu Jiřím Švachulou, který po zásahu policie také putoval do vazby. Švachulu už zastupitelé zbavili funkce radního, sám pak dopisem složil mandát.

Ke složení mandátu vyzval Faltýnek Liškutina už počátkem týdne, stejný krok udělala i městská a krajská organizace hnutí ANO. „Zatím nerezignoval ani z funkce místostarosty, ani nesložil mandát. Jeho advokát se dnes (v pátek) vrací ze zahraničí,“ uvedl Faltýnek.

ANO chce v Ivanovicích udržet koalici s ODS. „Budou následovat koaliční jednání, protože chceme, aby koalice pokračovala. Nemáme žádné informace, že by s námi nechtěli pokračovat. My se od jednání pana Liškutina distancujeme,“ dodal Faltýnek. V Ivanovicích je sedm zastupitelů, ODS má čtyři mandáty a ANO jeden. V opozici mají po jednom mandátu lidovci a TOP 09.

Policie zasahovala na radnici Brna-středu minulý týden. Devět lidí obvinila z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Pět lidí včetně Liškutina a Švachuly skončilo ve vazbě, hrozí jim 10,5 až 16 let vězení. Další čtyři obvinění jsou na svobodě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme