Podle pražského primátora studie ukazují na možnost olympijských her v Praze

Pražský magistrát má hotové téměř všechny analýzy, které mají odpovědět na otázku, jestli Praha může v budoucnu pořádat olympiádu. Primátor hlavního města Pavel Bém Radiožurnálu řekl, že základním cílem studií bylo zjistit, jestli objekty postavené v rámci olympiády bude možné využít i po skončení her.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pražský primátor Pavel Bém | Foto: Marián Vojtek

"Studie vypovídají o tom, že z organizačního hlediska je možné olympiádu pořádat. Ze všech urbanistických studií se ukazuje, že je to možné. Ekonomické studie říkají, že olympiáda bude stát 132 miliardy, vydělá si přibližně 135 miliard."

"A že v rámci olympijské infrastruktury bude třeba dobudovat i tu celorepublikovou infrastrukturu, kterou v roce 2020 bude musí Česká republika tak jako tak mít, jako moderní stát," řekl Radiožurnálu Bém.

Reálný termín pro pořádání her v Praze je podle něho rok 2020. Jak informoval, současné zpracování materiálů a formální zájem Prahy o pořádání her je důležitý pro olympijskou diplomacii.

"Praha má povinnost odpovědět do konce září tohoto roku, jestli má nebo nemá zájem ucházet se o pořádání olympiády v roce 2016. Já podotýkám, že rok 2016 je formální zájem Prahy, protože 4 troky před tím je olympiáda v Londýně a nikdy se nestalo, aby dvakrát po sobě olympiáda na jednom kontinentu," poznamenal primátor.

Jan Pokorný, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme