Podnikatelem roku 2022 se stal Jakub Havrlant. Založil investiční skupinu Rockaway Capital

Titul EY Podnikatel roku 2022 získal zakladatel investiční skupiny Rockaway Capital Jakub Havrlant. Porota ocenila zejména jeho snahu vytvářet svými aktivitami dlouhodobou hodnotu a celospolečenský přínos včetně udržitelného přístupu k podnikání. Vítěze v úterý představila poradenská firma EY, která soutěž v Česku pořádala potřiadvacáté. Havrlant bude reprezentovat Česko v celosvětovém finále soutěže, které se uskuteční v červnu v Monte Carlu.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatel roku 2022 Jakub Havrlant

Podnikatel roku 2022 Jakub Havrlant | Zdroj: Profimedia

O udělení ceny Havrlantovi rozhodla devítičlenná porota složená převážně z vítězů z posledních let. Havrlanta ocenili jako zakladatele investiční společnosti zaměřené na rozvoj digitální ekonomiky a největšího internetového obchodního domu s celoevropským záběrem.

Do portfolia Rockaway Capital patří například Invia Group, Heureka.cz, Košík.cz, Euromedia Group nebo start-up Productboard. Má za sebou i několik prodejů, jako například Mall Group polské společnosti Allegro. Porotci také vyzdvihli Havrlantovy investice do digitálních start-upů prostřednictvím Rockaway Ventures Fund.

„Jakub Havrlant je příkladem podnikatele, v němž se snoubí odvážná vize se silným tahem na branku. Stačilo mu deset let na vybudování investiční skupiny celoevropského významu s řadou úspěšných značek. Jsem si jistá, že bude v celosvětovém finále soutěže EY Podnikatel roku v Monte Carlu vítězům z ostatních zemí velmi silným soupeřem,“ řekla vedoucí partnerka EY Česká republika Martina Kneiflová.

Organizátoři soutěže v úterý vyhlásili i vítěze dalších kategorií. Technologickými podnikateli roku 2022 se stali Marek Vašíček a Otakar Šuffner ze společnosti FTMO, která je platformou pro obchodování na finančních trzích. Cenu pro začínající podnikatele získali Linda Šejdová a Tomáš Zahradník ze společnosti Snuggs, která vyrábí menstruační kalhotky.

‚Před dvěma lety jsem platil 86 haléřů, na podzim by to bylo 9 korun.‘ Kvůli cenám energií končí živnostníci

Číst článek

Ocenění Společensky prospěšný podnikatel, kterou EY uděluje od roku 2006, získal za loňský rok Martin Loučka z Centra paliativní péče. Cenu České televize - Podnikatelský přínos kultuře a umění získal Radek Hegmon ze společnosti Egoé.

Čtenáři MF Dnes a iDnes.cz vybírali nejlepší podnikatelský příběh, zvítězili u nich Karel Šimánek a Tomáš Hubínek ze společnosti BigHub.

V předchozím ročníku se stal podnikatelem roku zakladatel a výkonný ředitel společnosti Rohlik Group Tomáš Čupr. V minulosti titul obdrželi třeba majitel společnosti na výrobu 3D tiskáren Prusa Research Josef Průša, Eduard Kučera z Avastu nebo šéf dopravní společnosti Student Agency Radim Jančura.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme