Pokračuje soud v kauze Nagyová. Vypovídá Nečas

Bývalý premiér Petr Nečas dnes přišel vypovídat k soudu v kauze své manželky Jany, dříve Nagyové, a údajného zneužití vojenské tajné služby. Soudkyně už dříve vyloučila z jednání veřejnost kvůli utajovaným informacím. V kauze čelí obžalobě i jeho manželka, bývalá šéfka vládního kabinetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výslechem expremiéra Petra Nečase pokračuje hlavní líčení v kauze bývalé ředitelky kabinetu premiéra Jany Nečasové, dříve Nagyové | Zdroj: ČTK

Bývalého premiéra Petra Nečase předvolal Obvodní soud pro Prahu 1 už na začátku března. Tehdy se ale omluvil kvůli pracovní zahraniční cestě. Teď Nečas podle advokáta Eduarda Bruny svědčit přijde.

K případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství se vyjádří vůbec poprvé, v přípravném řízení na policii odmítl vypovídat. Avizoval ale, že u soudu promluví.

Obžalovaný bývalý šéf Vojenské tajné služby Ondrej Páleník údajně u soudu za zavřenými dveřmi řekl, že Nečas o protiprávním sledování věděl, a dokonce si ho sám objednal.

Kromě Páleníka a Nečasové (dříve Nagyové) je v případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství obžalovaný také Páleníkův nástupce ve vedení vojenské tajné služby Milan Kovanda a zpravodajec Jan Pohůnek. Všichni vinu odmítají.

U soudu v případu údajného zneužití Vojenského zpravodajství dnes poprvé svědčí expremiér Petr Nečas | Foto: Veronika Hlaváčová

Aktéři v kauze Nagyová | Foto: Český rozhlas

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme