Personální výměna u policie. Dopravní oddělení povede Zlý, ředitelství pořádkové policie Sehnoutka

Do čela dopravní policie se oficiálně postavil od 1. prosince Jiří Zlý. Na vedoucí pozici se pohyboval již od září, nyní svou pozici potvrdil ve výběrovém řízení. Zlý vystřídal na pozici Jaroslava Řeháka. Nové vedení má také Ředitelství služby pořádkové policie. Do vedoucí pozice byl dosazen dosavadní ředitel Krajského ředitelství Pardubického kraje Petr Sehnoutka.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Zlý - nový ředitel dopravní policie | Zdroj: Policie ČR

Od 1. prosince došlo ve vedení Policie ČR k několika personálním změnám. Novým ředitelem dopravní policie se stal Jiří Zlý. Policie ČR to oznámila ve své tiskové zprávě. Zlý byl od září pověřen jejím vedením, nyní uspěl ve výběrovém řízení a mohl se pozice plně ujmout.

„Plukovník Zlý je jedním z nejzkušenějších velitelů služby dopravní policie a já věřím, že se mu bude dařit naplňovat koncepci rozvoje dopravní služby a že si získá respekt nejen u dopravních policistů, ale i u partnerů mimo policii a u veřejnosti“, sdělil první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Kamery na rozpoznávání obličejů zástupci Prahy odmítají. ‚Šlo o to zahájit diskuzi,‘ reaguje Hamáček

Číst článek

Jedná se již o třetí personální výměnu na pozici celostátního dopravního ředitele tento rok. Od roku 2013 byl v čele dopravní policie Tomáš Lerch, který na pozici působil do léta. Dočasně ho vystřídal Jaroslav Řehák, který se z postu rozhodl odejít z osobních důvodů k poslednímu srpnu.

Zlý slouží u státní policie od roku 1992. Od roku 2007 vedl dopravní policii v Moravskoslezském kraji. „Dopravní policie plní nejen represivní úkoly, ale především preventivní ve snaze ovlivňovat chování a jednání účastníků silničního provozu, což je úkol nelehký. Velmi si vážím svých kolegů, kteří denně jdou takzvaně s kůží na trh a odvádějí dobrou práci,“ řekl nový ředitel dopravní policie Zlý.

Šéf pražské kriminálky končí po 30 letech ve funkci. O jeho nástupci zatím není rozhodnuto

Číst článek

Po více, než sedmi letech opustil Ředitelství služby pořádkové policie dosavadní ředitel Martin Hrinko. Ve vedoucí pozici ho vystřídal současný náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje Petr Sehnoutka.

„Odcházím po 26 letech služby, 19 letech ve vedoucích funkcích a sedmi letech řízení největšího celorepublikového útvaru. Rozhodl jsem se nyní změnit svůj život a zpomalit tempo,“ komentoval svůj odchod Hrinko.

aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme