Policista v Kaplici zastřelil agresivního muže

Policista zastřelil při zásahu v jednom z panelových domů v Kaplici na Českokrumlovsku muže. Ten podle předchozího telefonického oznámení vyhrožoval dvěma ženám a dětem zabitím. Policejní hlídka nejprve navázala kontakt s dětmi, které z bytu utekly a žádaly o pomoc. Pachatel pak vyhrožoval policistům smrtí a vyhozením domu do povětří. Jeden z nich muže v sebeobraně zasáhl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Zjevně opilý útočník nejprve přivolaným policistům spílal, že již nemá co ztratit a že je zabije. Pak náhle vytáhl černou krabičku a vykřikl, že všechno vyhodí do vzduchu. Pak využil tmy v chodbě, do každé ruky si vzal po dvou nožích a zaútočil na policisty, kteří museli ustoupit do vyššího patra.

Jak Českému rozhlasu potvrdil jihočeský policejní mluvčí Dušan Klícha, jeden z mužů zákona na schodišti v sebeobraně vytáhl služební zbraň a útočníka zasáhl. "Na místo byla okamžitě přivolána rychlá záchranná služba a lékař na místě konstatoval smrt pachatele. Při zákroku nedošlo ke zranění jiných osob," uvedl mluvčí. Případ je nyní v rukou vyšetřovatele Krajského úřadu vyšetřování v Českých Budějovicích.

Martin Hromádka, Dan Moravec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme