U Bzence na Hodonínsku hořel les, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

U Bzence na Hodonínsku vzplanul na několika místech les a tráva u železniční trati, na místo vyrazily desítky hasičů z více než 20 jednotek. Vyhlásili zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Aktualizujeme Bzenec (Hodonínsko) (Aktualizováno: 18:25 21. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

V okolí je sucho, celé odpoledne foukal vítr, požár hlášený kolem 15:30 se proto rychle šířil. Kouř byl vidět z daleka. Před 18:00 se podařilo oheň lokalizovat, dál se nešíří, uvedl Dvořák.

Požár přerušil provoz na trati Přerov-Břeclav v úseku mezi Moravským Pískem a Bzencem-přívozem, plyne z údajů na webu Českých drah.

Na místě je vrtulník, hasiči jej využili jednak k monitorování terénu, jednak k hašení požáru, který má několik od sebe oddělených ohnisek. Příčinu požáru ani vzniklou škodu zatím hasiči neznají, uvedl Dvořák. Nikdo se nezranil.

Z letiště v Kyjově vzlétne také hasičské letadlo. Bude preventivně zkrápět místa, kam se dosud požár nerozšířil.

Okolí Bzence patří z hlediska požárů k rizikovým místům. V roce 2012 v oblasti nazývané Moravská Sahara shořelo 165 hektarů lesa. Nebývale rozsáhlý požár likvidovalo několik dní téměř 1500 hasičů. Příčinu se tehdy nepodařilo zjistit. Čtvrteční požár vypukl v místech vzdálených několik kilometrů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme