Požár vyřadil zabezpečení trati na Novém spojení v Praze

Železničářům se po deváté hodině podařilo částečně obnovit provoz na takzvaném Novém spojení v centru Prahy. Vlaky z Hlavního nádraží směrem na Holešovice, Libeň a Vysočany nejezdily od rána kvůli požáru, který vyřadil zabezpečovací zařízení.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

osobní vlak

osobní vlak | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla, kolem půl čtvrté začal v ulici Maletova hořet kolektor, kterým vedou elektrické kabely.

"Bohužel to vyřadilo provoz z Hlavního nádraží směrem na východ republiky. Pracujeme na tom, aby se podařilo úsek zprovoznit co nejrychleji, ale zatím si netroufáme odhadnout, kdy to bude," uvedl ráno Halla.

České dráhy musely přijmout mimořádná opatření. Například rychlíky směrem do Nymburka a Hradce Králové jezdily z nádraží ve Vysočanech, kde spoje z opačného směru také končily. Podle mluvčího drah Ondřeje Kubaly byl provoz kolem deváté hodiny obnoven, i když jen provizorně.

"Zatím pouze po jedné koleji, ale současnému nedělnímu provozu to stačí. Sice stále nefunguje zabezpečovací zařízení Správy železniční dopravní cesty, nicméně je to provizorní řešení, kdy strojvedoucí dostávají speciální rozkazy a výpravčí se dorozumívají telefonicky," řekl Kubala.

Železniční dopravu v Praze zkomplikovala už včera krádež signalizačních kabelů, kvůli které musel být omezen provoz mezi Masarykovým nádražím a stanicí Praha-Vysočany. Potíže se dotkly příměstských linek z Prahy do Kolína a z Prahy do Poděbrad.

Martin Hromádka, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme