Práce policie v době voleb do europarlamentu vyjde na 23 milionů korun. Posílené bude hlavně hlídkování

Náklady na činnost policie při zajišťování bezpečnosti červnových voleb do Evropského parlamentu (EP) vyčíslilo ministerstvo vnitra na téměř 23,2 milionu korun. Vyplývá to z materiálu, ve kterém ve středu vláda v souvislosti s volbami rozhodla o navýšení peněz na služební příjmy policistů. Čeští občané budou svých 21 europoslanců vybírat 7. a 8. června, na výběr budou mít ze 30 kandidátních listin.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto)

Práce policie v době voleb do europarlamentu vyjde na 23 milionů korun (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Policie vynaloží ze svého rozpočtu 21,35 milionu na posílení zejména hlídkové činnosti, sdělila mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá.

Na platy z toho připadne 15,84 milionu korun, na sociální pojistné 3,93 milionu a na zdravotní pojistné 1,43 milionu. Zbývajících asi 158 000 korun činí odvody do fondu kulturních a sociálních potřeb.

„S plněním úkolů v souvislosti se zajištěním bezpečnosti při konání voleb do EP byly dále z rozpočtu Policie ČR vynaloženy ostatní provozní výdaje v celkové výši 1,82 milionu korun,“ dodala Malá.

Jde například o náklady na pohonné hmoty či cestovné. Kabinet ve středu schválil rozpočtové opatření, které celkovou částku 23,18 milionu uvolní do letošní rozpočtové kapitoly ministerstva vnitra, respektive policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme