Předpověď počasí na čtvrtek 14. listopadu

Odpoledne bude zpočátku na věštin území mlhavé a zatažené, ale postupně se bude oblačnost rozpouštět až na oblačno až polojasno. Na západě by se později mohl objevit o slabý déšť. Teploty vystoupí na 3-8 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám proudí teplý vzduch od jihozápadu. Zvlněná studená fronta postupuje přes Francii a Německo k severovýchodu a večer začne ovlivňovat počasí na západě Čech.

Zpočátku na většině území mlhavo a zataženo nízkou oblačností, která se místy rozpustí a bude oblačno až polojasno. Ojediněle mrholení, na západě později i slabý déšť. Nejvyšší teploty 3 až 8 stupňů, při déletrvajícím slunečním svitu kolem 12 stupňů, na východní Moravě až 16 stupňů Celsia. Maximální teplota v 1000 metrů na horách kolem 11 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 5 až 20, na Moravě, ve Slezsku a ve vyšších polohách čerstvý 20 až 35 km/h.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: převážně mírně nepříznivé, na Moravě a ve Slezsku postupně dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozonost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme