Předpověď počasí na čtvrtek 14. listopadu

Odpoledne bude zpočátku na věštin území mlhavé a zatažené, ale postupně se bude oblačnost rozpouštět až na oblačno až polojasno. Na západě by se později mohl objevit o slabý déšť. Teploty vystoupí na 3-8 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno

Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám proudí teplý vzduch od jihozápadu. Zvlněná studená fronta postupuje přes Francii a Německo k severovýchodu a večer začne ovlivňovat počasí na západě Čech.

Zpočátku na většině území mlhavo a zataženo nízkou oblačností, která se místy rozpustí a bude oblačno až polojasno. Ojediněle mrholení, na západě později i slabý déšť. Nejvyšší teploty 3 až 8 stupňů, při déletrvajícím slunečním svitu kolem 12 stupňů, na východní Moravě až 16 stupňů Celsia. Maximální teplota v 1000 metrů na horách kolem 11 stupňů Celsia. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 5 až 20, na Moravě, ve Slezsku a ve vyšších polohách čerstvý 20 až 35 km/h.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: převážně mírně nepříznivé, na Moravě a ve Slezsku postupně dobré.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Inverzní charakter počasí může negativně působit na kardiaky a osoby s nemocemi dýchacího ústrojí. V místech s déletrvající mlhou nebo nízkou oblačností mohou pociťovat zvýšenou zátěž také psychicky labilní jedinci. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěže a věnovat pozonost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme