Předpověď počasí na pátek 3. ledna

První letošní pátek bude zatažený až oblačný, občas zaprší, na horách bude sněžit. Teploty přes den vystoupí na 5-9 stupňů Celsia. Čerstvý vítr, který ještě na horách může dosáhnout v nárazech síly vichru, bude slábnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zataženo

Kolem tlakové níže nad Polskem k nám proudí od západu vlhký oceánský vzduch.

Bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky četnější a většinou sněhové. Nejvyšší teploty 5 až 9, v 1000 m na horách kolem 1 stupně Celsia. Čerstvý západní vítr kolem 35 km/h, v nárazech a na hřebenech hor kolem 70 km/h, bude slábnout.

Tlaková tendence: mírný vzestup.

Rozptylové podmínky: dobré

UPOZORNĚNÍ: Ráno bude doznívat silný vítr s nárazy kolem 90 km/h na hřebenech hor až 110 km/h.

Vzhledem k oteplení spolu s očekávanými srážkami a k současným relativně velkým vodnostem v povodích, bude během noci docházet ke vzestupům hladin, zejména na tocích v západních a v jižních Čechách, až na úroveň 2. a 3. stupně povodňové aktivity. Tam může dojít k vylití toků z koryt a tím k ohrožení majetku, popř. i lidských životů. V ostatních povodích budou vzestupy mírnější s překročením úrovní 1., případně 2., stupně povodňové aktivity.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme