V Česku bude větrno. Hrozí i vzestup hladin řek, varují meteorologové

Meteorologové varují před silným větrem a zvedáním hladin řek odvodňující Krkonoše, Jizerské hory, Orlické hory a Jeseníky. V povodí horního Labe a horní Jizery může být překročen druhý povodňový stupeň. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu. Nejvyšší nárazy větru očekávají meteorologové v noci na pondělí a v pondělí dopoledne. Varování před zvedáním hladin platí pro zmíněné oblasti od nedělního večera do úterního rána.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

V Česku bude do pondělí větrno, hrozí i zvedání hladin řek (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Během nedělního večera a noci na pondělí 5. února budou hladiny toků odvodňující Krkonoše, Jizerské hory, Orlické hory a Jeseníky vlivem předpovídaných srážek a tání sněhu výrazně stoupat,“ uvedli meteorologové.

Závod nejde ani zkrátit, je to dopad globální změny klimatu, říká o zrušení Jizerské padesátky pořadatel

Číst článek

V povodí horního Labe a horní Jizery může dojít až k překročení druhého stupně povodňové aktivity, na ostatním území očekáváme překročení prvního stupně,“ doplnili.

Již v sobotu varovali, že v neděli začne zesilovat vítr. V nárazech podle meteorologů dosáhne rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, na pomezí Čech a Moravy až kolem 90 kilometrů v hodině a na horách až 110 kilometrů v hodině.

Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí před velmi silným větrem platí od půlnoci z neděle na pondělí do pondělního poledne pro části Pardubického kraje, Vysočiny, Jihočeského, Jihomoravského a Olomouckého kraje. Pro ostatní oblasti Česka platí varovaní před silným větrem s nízkým stupněm nebezpečí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme