Rusko leteckými bombami zasáhlo hypermarket v Charkově, uvnitř bylo na 200 lidí

Nejméně šest mrtvých a čtyři desítky zraněných si vyžádal ruský letecký útok na hobby a stavební hypermarket v Charkově. Po některých jeho zaměstnancích záchranáři stále pátrají v troskách obrovské hořící budovy. Podle šéfa oblastní správy Charkovské oblasti Oleha Syněhubova Rusové zaútočili pomocí dvou naváděných leteckých pum.

Sledovali jsme online Charkov (Aktualizováno: 23:05 25. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský útok na hypermarket v Charkově

Ruský útok na hypermarket v Charkově | Foto: Andrii Marienko | Zdroj: ČTK / AP

Někteří zákazníci vyběhli z hypermarketu Epicentr v poslední chvíli a natočili svými telefony hořící budovu, hustý černý kouř valící se zevnitř i zraněné a mrtvé, které se podařilo vynést na parkoviště.

Starosta Charkova Ihor Terechov novinářům řekl, že uvnitř se v době útoku nacházelo přibližně 200 lidí a 16 zaměstnanců se pohřešuje. Hypermarket odpoledne zasáhly dvě ruské řízené letecké bomby. Další bomby nebo rakety dopadly do Centrálního parku v Charkově.

Martin Dorazín, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme